Akcja Kasztany

W naszej placówce ponownie została zorganizowana akcja zbierania kasztanów dla zwierzyny leśnej w ramach współpracy z Nadleśnictwem. Inicjatorką całego przedsięwzięcia była p. Dominika Wojciechowicz.
Kasztany są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek
i bażantów. Są bogate w witaminy i substancje odżywcze, dlatego wykorzystane są do dokarmiania zwierzyny leśnej. Dzięki temu w okresie zimy zwierzęta otrzymują niezbędny pokarm, którego nie mogłyby samodzielnie znaleźć ze względu na trudne warunki pogodowew trakcie zimy.
Zbiórka darów jesieni to dobry sposób promowania nawyków ekologicznych wśród młodych osób, a z drugiej strony uczy wrażliwości wobec zwierząt i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody.
W ramach akcji zebraliśmy 636 kg.
Grupy przedszkolne zawzięcie ze sobą rywalizowały dzieci, rodzice oraz dziadkowie bardzo się zaangażowali i tak przedstawiają się następująco wyniki. Na przodującym miejscu grupa Słonecznik 276 kg, grupa Maki 157 kg, grupa Konieczynki 78 kg, grupa Niezapominajki 58 kg, grupa Stokrotki 50 kg, grupa Bratki 17 kg. Wszystkim grupą serdecznie dziękuję za pomoc w akcji.

Skip to content