Miejska Biblioteka Publiczna- Filia 11

Share Button

Spotkanie Maków z pisarką Wiolettą Piasecką

W środę, 20.11.2019 r.  grupa Maków uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką – Panią Wiolettą Piasecką. Spotkanie odbyło się  w ramach zakończenia cyklu pt. „Czytanie na drugie śniadanie” w Bibliotece Miejskiej (Filia nr 11) w Słupsku.  W jego trakcie grupa Starszaków miała okazję zapoznać się nie tylko z twórczością autorki, ale również z tym jak wygląda praca pisarza oraz z całym procesem od tworzenia bajki do momentu jej wydania. Dzieci były tym spotkaniem podekscytowane  – zadawały mnóstwo pytań, wykazywały duże zainteresowanie i oczywiście uważnie słuchały naszego gościa. Po zakończeniu spotkania Pani Wioletta poświęciła nam czas na wspólne zdjęcia i podpisywanie książek.

Wioletta Piasecka to polska bajkopisarka, która tworzy głównie bajki i baśnie dla dzieci.  Jest autorką wielu wspaniałych publikacji, dzięki którym nie tylko bawi, ale również edukuje i uwrażliwia dzieci na różnego rodzaju tematy. Autorka w swoich publikacjach porusza często tematy trudne dla młodych czytelników. Przedstawia je jednak w sposób adekwatny do ich wieku, dzięki czemu dzieci mogą je lepiej zrozumieć.  Do najpopularniejszych dzieł autorki możemy zaliczyć m.in. „Ignaś. Opowieści patriotyczne”, „W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena”, „Faustynka. Opowieści patriotyczne”, „Tańczące Czarownice” czy „Z podwórka do klubu. Zagadki piłkarskie”.

Ostatnie spotkanie Maków w Bibliotece Miejskiej z cyklu „Czytanie na drugie śniadanie”

Nie da się żyć bez emocji – towarzyszą nam one codziennie, przez całe życie. Dzięki nim możemy komunikować się z otoczeniem oraz wyrażać swoje uczucia. Wszyscy ludzie przeżywają te same emocje, jednak w różny sposób – zwłaszcza dotyczy to dzieci. Świat dziecięcych emocji charakteryzuje się spontanicznością, ekspresją i spotęgowaną siłą ich wyrażania. W czwartek 24.10.2019 r. grupa Maków uczestniczyła w ostatnim spotkaniu z cyklu „Czytanie na drugie śniadanie”, organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Słupsku. Podczas cyklicznych spotkań, grupa Starszaków mogła bliżej poznać emocje, które towarzyszą im w życiu codziennym. Uczyli się je wyrażać i odczytywać je od drugiej osoby. Dzięki świetnie przygotowanym i atrakcyjnym zajęciom, dzieci pogłębiły swoją wiedzę o różnych emocjach (m.in. o złości, miłości i strachu).

Skip to content