Fundacja Subventum

Share Button

Z okazji nadchodzącego „VI. Mikołajkowego Krossu Górskiego z Komandorkiem u Kantego”, czyli biegu na rzecz pomocy osobom chorym onkologicznie, a także dzieciom z niepełnosprawnościami oraz bezdomnym, wzorem roku ubiegłego Fundacja „Subventum” organizuje akcję pisania listów do św. Mikołaja przez podopiecznych placówek pomocy społecznej czy schronisk dla bezdomnych. Jest to pierwsza akcja w której bierzemy udział.

Pierwszy raz listy zbierano rok temu. Wtedy do osób potrzebujących trafiły 452 paczki, w których znalazły się drobne upominki zgodne z treścią pisanych wiadomości do św. Mikołaja.

Akcję rozpoczęto w piątek, 5 listopada, i tego samego dnia otrzymano 86 listów od pensjonariuszy DPS „Leśna Oaza” Zebrane listy przekazywane są następnie do potencjalnych Mikołajów, którzy spełniają życzenia potrzebujących.

Kilka listów trafiło również do Tęczowej Doliny. Wszystkie marzenia zawarte w listach zostaną zrealizowane przez pracowników przedszkola.

Gotowe paczki gromadzone są w siedzibie Fundacji „Subventum”, gdzie zaczekają na dzień biegu, czyli „VI. Mikołajkowy Kross Górski z Komandorkiem u Kantego”, który odbędzie się 11 grudnia o godzinie 11. Wtedy też będzie miał miejsce finał mikołajkowej akcji, a zebrane paczki trafią do nadawców listów.

 

Kolejny raz Tęczowa Dolina nawiązała współpracę z Fundacją ,,Subventum”, tym razem jest to pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. W akcję włączyła się cała społeczność przedszkola. Każdy kto chciał pomóc mógł przynieść: żywność o długim okresie gwarancyjnym lub materiały stanowiące podstawowe wyposażenie apteczek lub całe apteczki pierwszej pomocy.

Kulminacja akcji 5.03. 2020 r. Kaziuki, Kanty.

 

Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do OW Radość w Ustce oraz do Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk.

Dziękujemy również instytucjom, które włączyły się do naszej akcji

– Instytut Pedagogiki APSL

– Centrum Badań Społecznych INKLUZJA

– Funkcjonariusze i Pracownicy Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku

Skip to content